Jak wygląda sprowadzenie amerykańskich samochodów

Import samochodów do Polski jest bardzo popularny. Wiele osób decyduje się na zakup samochodu za granicą, ponieważ jest to dużo tańsze niż kupno w kraju. Samochody importowane są zwykle z Niemiec, USA, Francji lub Wielkiej Brytanii.

Kroki podczas sprowadzenia samochodów z USA

Aby zaimportować samochód, należy najpierw zarejestrować go w urzędzie celnym. Następnie należy uiścić opłaty celne i podatkowe. Wreszcie, samochód musi zostać przewieziony do Polski przez firmę transportową. Chcąc mieć profesjonalną pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności, warto sprawić firmę bestclassiccar. Import samochodów jest bardzo prosty, jeśli wszystkie formalności są dopełnione. Warto jednak pamiętać, że samochody importowane są często używane i mogą mieć pewne wady.

Sprawdzenie sprowadzonego samochodu z USA

Dlatego też należy dokładnie sprawdzić samochód przed zakupem. Podsumowując, import samochodów do Polski jest bardzo popularny. Aby jednak zaimportować samochód, należy najpierw zarejestrować go w urzędzie celnym. Następnie należy uiścić opłaty celne i podatkowe. Wreszcie, samochód musi zostać przewieziony do Polski przez firmę transportową. Import samochodów może odbywać się za pośrednictwem przedsiębiorstwa transportowego lub bezpośrednio przez właściciela. Jeżeli wybierzesz tę drugą opcję, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z opłatami celnymi i podatkami. Aby zaimportować samochód, musisz uzyskać odpowiednie zezwolenie od władz celnych.

Opłacenie podatków przy sprowadzeniu samochodów z USA

Następnie musisz uiścić opłaty celne w wysokości 2,5% wartości pojazdu, a także podatek VAT w wysokości 23%. Jeżeli planujesz zaimportować samochód z zagranicy, musisz pamiętać, że musi on spełniać wymogi techniczne obowiązujące w Polsce. Pojazd musi posiadać międzynarodową homologację ECE lub być wyprodukowany zgodnie z europejskimi normami. Ponadto, aby przeprowadzić import samochodu, musisz posiadać ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny pojazdu.