Skup aut Puck

Skup aut Puck: Jak przygotować auto do sprzedaży? Poradnik sprzedawcy samochodu używanego 

Być może przestałeś zauważać uderzenia, piski i inne oznaki protestu ze swojego pojazdu. Ale potencjalny nabywca z pewnością zwróci ci uwagę na te charakterystyczne objawy wieku lub problemy mechaniczne, więc bądź przygotowany na ich wyjaśnienie. Musisz być ekspertem od samochodu, który sprzedajesz. Możesz kosztować siebie, udając zdziwionego, słysząc hałas lub zapalając się kontrolka silnika.

Jak wyczyścić samochód?

  • Zacznij od opon, ponieważ są one najbrudniejszą częścią Twojego samochodu. Umyj i wyszoruj ściany boczne za pomocą specjalnego płynu do mycia samochodów lub płynu do czyszczenia opon. Po wyczyszczeniu pozwól oponom wyschnąć przed nałożeniem dressingu na ściany boczne (nigdy na bieżnik). Skup aut Puck przed zakupem będzie zwracał uwagę na czystość.
  • Usuń śmieci z wnętrza — zabawki, kubki, frytki, kredki, plecaki, sprzęt sportowy i tym podobne. Opróżnij popielniczki i w razie potrzeby odkurz je.
  • Dokładnie odkurz siedzenia i podłogi, zarówno z przodu, jak iz tyłu. Odkurz pod i wokół mat podłogowych, jeśli je masz. A jeśli dywaniki wyglądają na brudne, spróbuj umyć je szamponem do dywanów lub kup nowe. Wymienne dywaniki podłogowe można znaleźć niedrogo w sklepach z częściami samochodowymi, domach towarowych i w Internecie, a są one warte inwestycji.
  • Umyj okna dookoła, aż zabłysną, wewnątrz i na zewnątrz. Użyj papieru gazetowego, aby zetrzeć roztwór czyszczący, aby zminimalizować smugi.
  • Usuń wszelkie robale i smołę (jest produkt stworzony specjalnie do tego celu, dostępny wszędzie tam, gdzie kupujesz artykuły do pielęgnacji samochodu).
  • Dokładnie umyj i osusz samochód.
  • Wypoleruj i nałóż środek ochronny.
  • Poleruj i woskuj lakierowane powierzchnie pojazdu.

Jeśli ostatnio nie robiłeś detali swojego samochodu, możesz być mile zaskoczony, jak ładnie się czyści. Ale co ważniejsze, pozytywnie zaimponujesz potencjalnym nabywcom swoją wystrojoną maszyną.

Uwiecznij swoje dzieło

Gdy Twój pojazd będzie gotowy na najlepszy czas, zrób dobry zestaw zdjęć. Weź je natychmiast po zakończeniu detalowania, aby uchwycić swój samochód w najlepszym wydaniu. Wykonaj wiele ujęć na zewnątrz. Zrób kilka ujęć z przodu, tyłu i boków — sfotografuj pod maską, wewnątrz bagażnika lub przedziału ładunkowego oraz koła.

Nie zaniedbuj też wnętrza. Zdobądź deskę rozdzielczą, przedni rząd siedzeń, drugi i trzeci rząd (jeśli jest w wyposażeniu). Zbliżenie licznika kilometrów, pokazujące aktualny przebieg Twojego samochodu, jest koniecznością. Dołącz zdjęcia wszelkich specjalnych funkcji, które Twoim zdaniem zwiększą zainteresowanie Twoim pojazdem, takich jak ulepszony system audio lub rzadkie akcesoria.