Baseny ogrodowe całoroczne

Baseny ogrodowe – całoroczne korzyści

Korzyści płynące z posiadania własnego basenu są dobrze znane. Niezależnie od tego, czy jest naziemny, w ziemi, czy częściowo w ziemi, basen zapewnia kilka godzin zabawy bezpośrednio na Twoim podwórku. Poniżej przedstawiamy kilka mniej znanych zalet posiadania basenu, których być może nie wziąłeś pod uwagę.

Korzyści fitness dla osób, które nie umieją pływać

Nie trzeba być mistrzem pływackim, aby świetnie poćwiczyć na basenie – nie trzeba nawet umieć pływać. Jogging lub chodzenie po basenie to niewymagający wysiłku, świetny rodzaj treningu w wodzie, który może wykonywać prawie każdy. Zanurzenie w wodzie zapewnia dodatkowy opór mięśniom, a jednocześnie chroni kości i stawy. Ponadto, ponieważ ćwiczenia na basenie są przyjemniejsze, prawdopodobnie będziesz trzymać się planu.

Będziesz kontrolować czystość basenu

Za cenę basenu możesz kilka razy zabrać swoich bliskich na pobliski basen miejski lub do aquaparku. Jeśli to zrobisz, oczywiście członkowie rodziny prawdopodobnie zostaną zarażeni różnymi chorobami, od E. coli po stopę atlety. To prawda, że ​​kilka wizyt w publicznym basenie nikogo nie zabije. Mimo to, jako alternatywa dla posiadania własnego basenu, baseny publiczne pozostawiają wiele do życzenia. W ramach ostatnich badań odkryto, że 58% basenów publicznych zawiera fekalia. Prywatne baseny mieszkalne oczywiście również mogą być niehigieniczne, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Jednak przy mniejszym natężeniu ruchu basen przydomowy jest o wiele mniej prawdopodobne, że zamieni się w wylęgarnię zarazków.

Jest świetny dla zdrowia psychicznego

Czy zauważyłeś kiedyś, że ludzie mieszkający blisko wody wydają się znacznie bardziej zrelaksowani niż reszta z nas? Dla większości ludzi woda (plaża, basen) jest niezwykle skutecznym naturalnym środkiem łagodzącym stres. Unoszenie się w stanie nieważkości w wodzie to spokojne doświadczenie, które wydaje się sprawiać, że niepokój znika. Co więcej, bliskość basenu może mieć ogromny wpływ na stan umysłu. Wspaniałe otoczenie i kojący szum wody zapewniają idealne warunki do spokojnej medytacji. Można wzmocnić ten efekt, budując basen w pobliżu domu i/lub umieszczając elementy wodne.

Mówiąc najprościej, basen jest w rzeczywistości wydarzeniem towarzyskim. Zapewni sąsiadom i przyjaciołom powód do odwiedzin i spędzania czasu. Będzie pretekstem do zorganizowania imprezy od czasu do czasu, nawet jeśli nie jesteś najbardziej przyjazną osobą. Ponadto, co ważniejsze, dla dziadków i rodziców, zapewni to bliskość dzieci/wnuków. W idealnym świecie ludzie nie potrzebowaliby pretekstu do spędzania ze sobą czasu.