żłobek Centrum Kraków

Cały dzień zabaw – żłobek Centrum Kraków 

Opiekunki do dzieci pakują wiele zabawnych zajęć i gier w jeden dzień. Mogą wyjść do grup maluchów, miękkiej zabawy, lasu, plaży lub lokalnej farmy. W domu będą śpiewać, opowiadać historie, tworzyć, budować, gotować, malować lub bawić się w ogrodzie. Mają szeroką gamę zabawek do zabawy, więc niezależnie od tego, czym Twoje dziecko się zainteresuje, znajdzie coś dla siebie.

Opieka nad dziećmi jest bezpieczna

Żłobek https://tereferekrakow.pl/sikorskiego/ zatrudnia opiekunki do dzieci, które są zarejestrowane. Mają kontrole sprawdzające ich kompetencje i ubezpieczenie. Przeszli wiele szkoleń zawodowych i wiedzą, jak chronić dzieci. Przeprowadzają również regularne oceny ryzyka. Ale nawet mając to wszystko na swoim miejscu, nadal musisz być w stanie zaufać swojej opiekunce, więc zadawaj tyle pytań, ile chcesz i powiedz im, o co się martwisz. Są szanse, że usłyszą to wcześniej i będą w stanie uspokoić twój umysł.

Dzieci dużo się uczą

Mózgi dwulatków szybko się rozwijają. Wychwytują wszystko wokół siebie – co mówić i jak się zachowywać. Dużo się uczą od aktywnej zabawy, a opiekunki do dzieci są szkolone, aby upewnić się, że zajęcia, które wykonują, jak najlepiej to wykorzystują.

Mogą nie zaprzyjaźnić się od razu, ponieważ dwulatki często bawią się obok siebie, a nie z innym dzieckiem, ale przyzwyczajenie się do innych dzieci pomoże, gdy pójdą do szkoły. Opiekunowie opiekują się małymi grupami dzieci w różnym wieku, dzięki czemu mogą się dobrze poznać, a czasami czuje się, że jest to duża rodzina. Nauczą się również umiejętności społecznych, takich jak dzielenie się i branie pod uwagę uczuć innych dzieci.

Struktura i rutyna

Brzmi nudno, ale małe dzieci uwielbiają rutynę i pewną strukturę swojego dnia. Wiedza, czego się spodziewać, pomaga im czuć się bezpiecznie i pewnie. Może to być zabieranie starszych dzieci do szkoły każdego dnia o tej samej porze lub zatrzymanie się w parku w drodze do domu, kiedy usiąść do posiłku lub posłuchać historii.

Możesz potrzebować czasu, aby po prostu nadrobić zaległości w codziennym życiu. Niezależnie od tego, na co wykorzystasz czas, możesz być pewien, że Twój dwulatek jest w dobrych rękach. Opiekunki do dzieci są nie tylko przeszkolone, aby opiekować się Twoim dzieckiem, ale mogą być również dobrą osobą, z którą możesz porozmawiać. Często sami są rodzicami i są powiązani z wieloma osobami, które mogą pomóc, jeśli w jakiś sposób zmagasz się lub martwisz o swoje dziecko.