Restauracje i żywność

Cozido á Portuguesa

To tradycyjna portugalska potrawa, która jest częścią lokalnej kuchni od ponad 500 lat. Nazwa „chourico” pochodzi od słowa „chouriço”, które oznacza „kiełbasę”. Danie składa się z mięsa, ziemniaków i cebuli w bogatym bulionie. Często podaje się go z białym ryżem i chlebem. To danie to rodzaj portugalskiego gulaszu, który jest przygotowywany z wołowiny, wieprzowiny i jagnięciny. Składniki obejmują pomidory, cebulę, czosnek, ocet z czerwonego wina i przyprawy, takie jak kminek, oregano, nasiona kolendry.

Espetada de Bacalhau à Brás

Branża spożywcza to trudne miejsce, ciężko jest zarobić, a konkurencja jest zacięta. Trudno też znaleźć odpowiedni składnik. Szaszłyk z dorsza à Brás to innowacyjne rozwiązanie, które eliminuje problem ze znalezieniem odpowiednich składników i zapewnia przewagę konkurencyjną Twojego produktu. Pomaga również zaoszczędzić czas, pieniądze i energię. Brás to brazylijska kawiarnia i restauracja z niespodzianką. Ma szaszłyk z dorsza pokryty słodkim, lepkim sosem. To danie jest popularne wśród turystów odwiedzających Brazylię. Nazwa restauracji „Brás” oznacza po portugalsku „szczotkę”, więc danie nazywa się „szaszłyk z dorsza à Brás”.Szaszłyk z dorsza à Brás to danie wywodzące się z Brazylii, przyrządzane z kawałków fileta z dorsza i warzyw, zawijane w bekon i gotowane na szaszłyku. Można ją jeść jako przystawkę lub danie główne. Danie to zostało po raz pierwszy wprowadzone przez portugalskich imigrantów, którzy przybyli do Brazylii w okresie kolonialnym.

Foie Gras de Pato

Foie gras z kaczki to przysmak z wątroby kaczki lub gęsi karmionej na siłę kukurydzą w celu uzyskania wysokiej zawartości tłuszczu. Foie gras z kaczki uznawane jest za jeden z najdroższych artykułów spożywczych na świecie. Podczas gdy niektórzy ludzie są przeciwni pomysłowi jedzenia ptasiej wątroby, inni uważają, że jest to przysmak z korzyściami zdrowotnymi.  Foie gras z kaczki to rodzaj foie gras przygotowywany z wątróbek kaczych poprzez przymusowe karmienie ptaków kukurydzą. To przysmak uważany za jeden z najbardziej luksusowych pokarmów na świecie. Foie gras z kaczki zostało zakazane w sprzedaży w Kalifornii, Niemczech, Izraelu, Włoszech i Szwajcarii z powodu okrucieństwa wobec zwierząt. Jednak we Francji sprzedaż pozostaje legalna, o ile jest produkowana w sposób humanitarny. Foie gras z kaczki uchodzi za najbardziej luksusowe i dekadenckie danie. Jest wytwarzany z kaczej wątróbki karmionej na siłę mieszanką kukurydzy, jęczmienia i innych zbóż. Uważa się, że Francuzi opracowali to danie, aby jak najlepiej wykorzystać ograniczone zapasy żywności podczas oblężenia Paryża w 1589 r. Danie to powstało poprzez zmuszanie do karmienia wątroby kaczki kukurydzą i innymi ziarnami, aż osiągnęła ekstremalnie wysoki poziom. duży rozmiar. Luksus i dekadencja tego dania skłoniły wielu ludzi do zakwestionowania jego etyki. Etyczne debaty wokół tego dania doprowadziły wiele restauracji w całej Europie do usunięcia go ze swoich menu.