Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa 

Pojawienie się pcheł w mieszkaniu – wyjątkowo nieprzyjemne zdarzenie. Rozbrykane, skaczące owady, nękające się swoimi ukąszeniami, powodują wiele niepokoju u wszystkich domowników. Z pytaniem, jak pozbyć się pcheł, borykają się nie tylko właściciele czworonogów, ale także właściciele domów, których progu nie przekroczyła noga czworonożnego przyjaciela.

Jak określić obecność pcheł w mieszkaniu?

Przed pozbyciem się pcheł w mieszkaniu należy ustalić, co dokładnie te owady, a nie pluskwy, karaluchy, wszy denerwują ich obecnością. Występuje ponad 500 gatunków pcheł. Każdy typ ma swoje własne różnice, ale tylko ekspert foxzwalczanieszkodnikow.pl może je rozróżnić. Dla wszystkich członków dużej rodziny istnieją wspólne znaki, dzięki którym można ich rozpoznać: Miniaturowe rozmiary. Długość owada waha się od 1 do 5 mm, wielkość przeciętnego osobnika zwykle waha się w granicach 2-3 mm. Paleta kolorów pcheł jest prezentowana w odcieniach brązu – od jasnej pszenicy do ciemnych odcieni. Ciało spłaszczone z wieloma włosami, dzięki czemu pasożyt dobrze porusza się w wełnianej okrywie.

Zdolność do skakania. Żaden ze szkodników domowych nie może wykonywać takich skokówjak pchła, ich długość sięga 25-30 cm. Jeśli udało ci się naprawić skok pcheł w domu, nie można wziąć pod uwagę poprzednich akapitów dotyczących identyfikacji pasożyta. Bolesne ukąszenia. Pchły bezlitośnie gryzą swoje ofiary, w tym człowieka, a przekłuwając skórę nie wprowadzają substancji znieczulającej, w przeciwieństwie do innych krwiopijców – pluskiew. Ponadto trąba pcheł jest zbyt krótka, aby dotrzeć do naczyń włosowatych, a owad musi zanurzyć się w skórze. Dlatego miejsce ukąszenia nie tylko boli i swędzi, ale może nie goić się i łzawić przez długi czas.

Przyczyny owadów wysysających krew w domu

Wyprowadzenie pasożytów na zawsze zawiedzie, jeśli nie ustalisz, skąd pochodzą pchły w mieszkaniu lub domu. W obecności zwierząt domowych łatwo jest prześledzić wygląd pochodzenia, skąd pochodzi szkodliwa pchła. Jeśli zwierzęta wychodzą na spacer bez specjalnych obroży, to równie dobrze mogą przynieść swoją wełnę po kilka okazów, co z początku będzie im przeszkadzać, a po zwiększeniu liczebności populacji i wszystkim domownikom. Jeśli w mieszkaniu nie ma zwierząt, pchły mogą migrować z sąsiednich zainfekowanych mieszkań, z piwnic, za pośrednictwem komunikacji inżynierskiej. Często osoba sama przynosi dorosłych lub larwy na ubraniach lub butach. Pchły z wilgoci pojawiają się dość często, przyczyną jest wysoka wilgotność w piwnicach i łazienkach.