Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja warszawa – Siedliska pasożytów w mieszkaniu

Pchły nie żyją na ciele swojej ofiary, ale wolą osiedlić się w jej pobliżu. Jeśli w domu są pchły i są zwierzęta domowe, pierwszym krokiem jest sprawdzenie kociego domku, legowiska dla psów, klatek dla ptaków. Należy dokładnie zbadać wszystkie miejsca o dużej wilgotności: łazienkę, toaletę, prysznice, umywalki. Dzięki niewielkim rozmiarom owad może penetrować najmniejsze szczeliny i zaciszne zakamarki. Często pchły chowają się pod listwami przypodłogowymi, w miękkich zabawkach, w meblach.

Jak się ich pozbyć?

Pchły rozmnażają się szybko, jedna samica może złożyć do 500 jaj, z których wykluwają się larwy robakowate, które po 2 tygodniach stają się pełnoprawnymi dorosłymi osobnikami. Samice charakteryzują się osobliwym składaniem jaj, są dosłownie wypychane z siebie i to w najróżniejszych miejscach. Dlatego nigdy nie można dokładnie określić, gdzie samice składają jaja. Upewnij się, że wszystkie twoje zapasy żywności znajdują się w hermetycznych słoikach lub pojemnikach do przechowywania. Niektóre rodzaje robaków żywią się zbożami i owocami, więc te robaki odejdą, jeśli nie będą miały co jeść. Pamiętaj, że rośliny doniczkowe i zioła należą do tej samej kategorii.

Oczyść swój dom od góry do dołu. To nie tylko usuwa okruchy jedzenia, które mogą służyć jako źródło pożywienia, ale także pozbywa się innych domowych szkodników i owadów, takich jak pająki, które jedzą niektóre robaki. Regularne domowe środki czyszczące, takie jak wybielacz i boraks, czynią cuda, a odkurzanie i czyszczenie parą zabije niektóre rodzaje robaków i pozbędzie się jaj. Nie zapomnij wyczyścić odpływów i osłon odpływowych, zwłaszcza w kuchni. Raz w tygodniu przepłucz odpływy octem i sodą oczyszczoną w celu bezpiecznego odkażenia i wyszoruj pod klapami starą szczoteczką do zębów.

Wypełnij wszelkie luki lub dziury, które mogą umożliwiać wejście robakom. Uważaj, aby nie wypełnić żadnych otworów celowo pozostawionych do drenażu, ponieważ pogorszy to problem poprzez zwiększenie wilgoci. Zaatakuj obszary, które mogą zapewnić wejście, za pomocą środków czyszczących i insektycydów. Rozcieńczony ocet to naturalny środek odstraszający, który działa dobrze na robaki i inne robaki, ale działa również zraszanie linii boraksu wokół problematycznych obszarów. Użyj środków owadobójczych na końcu, ponieważ producenci nie zalecają ich do użytku w pomieszczeniach.