rolki do peleciarki

Młyny pierścieniowe, młyny płaskie i rolki do peleciarki

Istnieją dwa różne typy, którymi są młyny pierścieniowe i młyny płaskie. Młyn do peletek z matrycą pierścieniową ma różne promieniowe szczeliny na całej matrycy. Działa poprzez rozprowadzanie proszku po wprowadzeniu go do matrycy. Posiada dwie rolki, które odpowiadają za sprasowanie proszku przez otwory. Na koniec peletki są wycinane z zewnętrznej strony matrycy za pomocą dwóch noży. Granulator z płaską matrycą posiada szczeliny, przez które proszek jest wprowadzany do młyna, a następnie wałek dociska proszek przez otwory w matrycy. Posiada również nóż do odsłaniania peletów. 

Czym jest maszyna do mielenia peletu z biomasy?

Zgodnie z wyglądem i formą rozładowania, peleciarka Peletto może być podzielona na młynek do peletek pierścieniowych, młynek do peletek z płaską matrycą i maszynę do peletek z podwójną rolką; zgodnie z głównymi komponentami produkcję można podzielić na: maszynę do produkcji peletów ze słomą kukurydzianą, młyn do peletek z otrębami pszennymi, maszynę do produkcji peletów z paszą sojową itp.

Młyn peletowy jest rodzajem maszyny do przetwarzania pasz, wykorzystującej zmiażdżoną kukurydzę, śrutę sojową, słomę, trawę i tak dalej. W zależności od określonej proporcji składników mieszanie i prasowanie bezpośrednio na cząstki.

Zastosowanie

Maszyna do mielenia peletu znajduje szerokie zastosowanie w dużych, średnich i małych zakładach przetwórstwa pasz, dużych, średnich i małych gospodarstwach hodowlanych, fermach drobiu, dużych i średnich rolników oraz należy dodawać i stosować pasze dla rolników indywidualnych. Może być stosowany do przetwarzania trawy, słomy i nawozów nieorganicznych. Granulacja grubych włókien, takich jak trociny, łuska ryżowa, łodyga bawełny, łuska nasion bawełny, chwasty i inne słomki uprawne, odpady domowe, odpady fabryczne, materiały o niskiej przyczepności i trudne do formowania. Może być również stosowany do niskotemperaturowej granulacji nawozu biologicznego, nawozu organicznego oraz nawozu wieloskładnikowego.

Dostosuj się do różnych materiałów, aby zapewnić efekt prasowania. Trociny, słoma kukurydziana i inne prasowanie. To wymaga dużej presji. W tym samym rodzaju urządzeń do granulacji rolka jest podstawową częścią całego urządzenia. Zastosowanie wysokiej jakości stali stopowej poprawia żywotność rolki.