Zakupy

Jacy są rodzaje sprzedawców ?

Istnieje wiele rodzajów sprzedawców z perspektywy rynku. Są jednak sprzedawcy, którzy mają pewne cechy i cechy, które wyróżniają ich na tle innych. Rodzaje sprzedawców: Licytator, Broker, Hurtownik, Detalista, Dystrybutor, Hurtownik.

Licytator

Sprzedawca, który sprzedaje towary na aukcji po ustalonej cenie temu, kto zaoferował najwyższą cenę. To jeden z najpopularniejszych sposobów sprzedaży towarów. Istnieje od wieków i nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych sposobów sprzedaży towarów. W rzeczywistości szacuje się, że aukcje odbywają się w ponad 80% wszystkich transakcji w Wielkiej Brytanii. Licytator ma wiele różnych zawodów, ale wszystkich łączy jeden wspólny cel – sprzedać jak najwięcej towarów za jak najwięcej pieniędzy. Licytator to ktoś, kto przyjmuje rolę sprzedaży towarów lub usług na aukcji. Termin „prowadzący aukcje” można zdefiniować jako osobę, która sprzedaje towary lub usługi w otwartym, konkurencyjnym procesie przetargowym. Termin „aukcja” odnosi się do każdego rodzaju sprzedaży, w ramach której sprzedawany przedmiot jest sprzedawany za cenę wyższą niż jego wartość iw ramach której konkuruje o niego wielu oferentów.

Broker

Sprzedawca odpowiedzialny za kupowanie i sprzedawanie towarów za prowizję lub opłatę. Brokerzy to jeden z wielu rodzajów pośredników na rynku. Można je znaleźć na różnych typach rynków, w tym na rynkach finansowych, towarowych i detalicznych. Osoby te często wykorzystują swoją wiedzę o podaży i popycie, aby kupować lub sprzedawać towary z zyskiem. Rola brokerów ewoluowała z biegiem czasu, ponieważ dostosowywali się do zmieniających się trendów rynkowych. Brokerzy byli również zamieszani w różne skandale, takie jak sprawa Madoffa, w której wykorzystywali inwestorów, którzy nie byli świadomi, że nie inwestują z Berniem Madoffem, ale ze schematem Ponziego.

Hurtownik

Sprzedawca, który kupuje tanio i odsprzedaje go swoim klientom po wyższej cenie. Sprzedaż hurtowa to działalność, która istnieje od wieków, ale w ostatnich latach nabiera rozpędu. Jest teraz bardziej popularny niż kiedykolwiek, ponieważ branża detaliczna przeniosła się ze sklepów stacjonarnych na platformy internetowe. Hurt jest również znany jako animator rynku lub dystrybutor. Hurtownik będzie kupował towary od producentów lub innych hurtowników, a następnie sprzedawał je detalistom, którzy nie mogą kupować towarów bezpośrednio od producenta lub innego hurtownika ze względu na wysokie koszty, niskie marże lub ich mały rozmiar. Hurtownicy wykorzystują różnego rodzaju strategie marketingowe do promowania swoich produktów. Mogą korzystać z mediów społecznościowych, reklam, a nawet marketingu szeptanego, aby zainteresować ludzi tym, co mają do zaoferowania.