Przecinarki do metalu

Czego używają specjaliści? Przecinarki do metalu BEHRINGER 

Piła do metalu jest najpopularniejszą piłą ręczną używaną do cięcia metalu. Najbardziej rozpoznawalną cechą piły do metalu jest sztywna rama w kształcie litery C przymocowana do rękojeści pistoletowej. Cienkie, lekko elastyczne ostrze przebiega przez otwartą część ramy piły do metalu. Zęby ostrza różnią się rozmiarem i rozstawem w zależności od zastosowania. Małe, blisko siebie rozmieszczone zęby wykonują precyzyjne cięcia, zwykle w miękkich lub cienkich materiałach metalowych, takich jak miedź lub aluminium. Duże, szeroko rozstawione zęby umożliwiają zgrubne cięcie, zwykle przez grube lub twarde materiały metalowe, takie jak stal lub żelazo.

Ręczna piła tarczowa

Standardowa, zmotoryzowana piła tarczowa jest w stanie wykonywać proste cięcia w większości rodzajów metalu. Kluczem do używania standardowego krążka do cięcia metalu jest wybór odpowiedniego ostrza do projektu. Ogólnie rzecz biorąc, piły tarczowe akceptują ścierne, metalowe tarcze tnące do projektów obróbki metali. W przeciwieństwie do zębatej tarczy do obróbki drewna, ziarno mineralne, takie jak węglik, pokrywa krawędź tarczy ściernej. Odwiedź: https://awexim.pl/behringer.

Piła do metalu

Podobnie jak piła ukośna dla stolarzy, brzeszczot piły do metalu opuszcza się przez materiał spoczywający na nieruchomej podstawie. Jednak producenci projektują piły tarczowe do metalu specjalnie w taki sposób, aby były odporne na ciepło, iskry i latający metal, które powstają podczas cięcia dużych elementów metalowych. Warto zauważyć, że producenci ukośnic do drewna nie zalecają pracownikom mocowania metalowych ostrzy do sprzętu do obróbki drewna. Pod względem działania i wyglądu piły do metalu przypominają swoje odpowiedniki do obróbki drewna. Aby użyć piły do cięcia metalu, pracownik metalu umieszcza metalowy materiał na podstawie pod ostrzem, aktywuje ostrze i opuszcza ostrze przez materiał.

Szlifierka

Wyjątkowa pozycja ostrza szlifierki wyróżnia ją spośród innych typów przenośnych pilarek. Zamiast siedzieć prostopadle do zespołu silnika narzędzia, jak przenośna piła tarczowa, ostrze szlifierki znajduje się na płaszczyźnie równoległej do zespołu silnika. Ten unikalny układ pozwala metalowcom ciąć z siłą nacisku i szerokimi, zamaszystymi ruchami. Podobnie jak przecinarki i przenośne piły tarczowe, szlifierki obracają ścierne, okrągłe tarcze. Tarcze szlifierskie mają średnicę od kilku cali do ponad stopy.