Przecinarki do metalu

Najlepsze przecinarki do metalu – BEHRINGER

Piła do metalu to wszechstronny rodzaj piły przydatnej do cięcia różnych materiałów w projektach wokół domu. Jedną z zalet posiadania piły do metalu jest to, że jednym ostrzem można z powodzeniem ciąć metal, plastik i drewno. Inne typy pił są bardziej ukierunkowane na cięcie jednego rodzaju materiału.

Bimetal

Kupując brzeszczot do metalu do cięcia stali, szukaj określenia „bimetal” na opakowaniu brzeszczotu. Ten typ ostrza jest nie tylko wystarczająco mocny, aby przeciąć stal, ale został również zaprojektowany z myślą o optymalnej wytrzymałości. Nawet przy regularnym użytkowaniu bardzo trudno jest złamać bimetalowe ostrze, ponieważ jest ono zaprojektowane tak, aby wyginać się podczas użytkowania, ale nie pękać.

Ustawienie zębów brzeszczotu do metalu, znane jako „rozstaw zębów”, jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze brzeszczotu do cięcia stali. Ze względu na trwałość stali należy wybrać uzębienie grabiące lub faliste. Rozstaw zębów ostrza podany jest na opakowaniu. W zestawie zębów rakera zęby ostrza są zgrupowane po trzy, co jest idealne do cięcia stali. W rozstawie zębów falistych zęby ostrza są ułożone w sposób przypominający falę do cięcia twardych przedmiotów.

Długość ostrza

Piły do metalu są dostępne z różnymi długościami ostrzy, w tym z 12-, 14- i 16-calowymi ostrzami. Podczas cięcia twardych materiałów, takich jak stal, zwykle najłatwiejsze jest użycie dłuższego ostrza. Długim ostrzem można ciąć stal mniejszą liczbą pociągnięć, ponieważ każde pociągnięcie tnie więcej niż krótkim ostrzem. Używanie krótkiego ostrza do cięcia twardego materiału jest męczącym procesem, wymagającym wielu ruchów ramienia w przód iw tył. Ze względu na wszechstronność piły do metalu nie zawsze jest konieczny zakup nowego ostrza do zadania polegającego na cięciu stali. Jeśli masz niewielką ilość stali do cięcia, możesz użyć standardowego brzeszczotu do metalu. Inwestycja w tarczę przeznaczoną do cięcia twardych materiałów, takich jak stal, jest na ogół konieczna tylko wtedy, gdy planuje się cięcie znacznych ilości stali.

Dwa ogólne rodzaje brzeszczotów do pił szablastych to brzeszczoty zębate i brzeszczoty ścierne. Podczas gdy ostrza zębate tną miękkie materiały, takie jak drewno i tworzywa sztuczne, ostrza ścierne tną twarde materiały, takie jak beton i kamień. Znalezienie najodpowiedniejszego ostrza do konkretnego projektu obejmuje porównanie atrybutów ostrzy, takich jak rozmiar i rodzaj powłoki ściernej, z wymaganiami projektu.