Turystyka i hotelarstwo

Park Narodowy Great Smoky Mountains

Park Narodowy Great Smoky Mountains to rezerwat przyrody w Stanach Zjednoczonych. Park znajduje się w Tennessee i Północnej Karolinie. Został ustanowiony 11 maja 1934 roku aktem Kongresu. Park obejmuje 8 362 akrów i jest jedynym miejscem, w którym można jednocześnie zobaczyć zarówno Great Smoky Mountains, jak i Blue Ridge Mountains.

Ile odwiedzających ma Park Narodowy Great Smoky Mountains ?

Park Narodowy Great Smoky Mountains jest to najczęściej odwiedzany park narodowy w Stanach Zjednoczonych z ponad 10 milionami odwiedzających rocznie. Park Narodowy Great Smoky Mountains oferuje odwiedzającym wiele możliwości odkrywania i poznawania świata przyrody, w tym wędrówki, kempingi, wędkarstwo, jazdę konną, spływy kajakowe i kajakowe. W parku występuje również wiele dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie czarne, jelenie bieliki i dzikie indyki.

Kiedy został założony Park Narodowy Great Smoky Mountains ?

Park Narodowy Great Smoky Mountains to park narodowy Stanów Zjednoczonych w południowej części Appalachów, został założony w 1934 roku i obejmuje 522 419 akrów.Park Narodowy Great Smoky Mountains jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych, odwiedzanym przez ponad 11 milionów osób rocznie. W parku znajdują się różne atrakcje, takie jak wodospady, górskie potoki i szlaki turystyczne. Atrakcje w Parku Narodowym Great Smoky Mountains: – wodospady; – górskie potoki; – szlaki górskie. Park Narodowy Great Smoky Mountains to piękne miejsce z mnóstwem atrakcji. Możesz cieszyć się scenerią, wędrować, biwakować i zwiedzać jaskinie. Oto najpopularniejsze atrakcje w Parku Narodowym Great Smoky Mountains:

1) Zatoka Cades — to piękna, ustronna dolina, w której znajduje się stary las ze szlakami do wędrówek i jazdy konnej. Ma również dzikie zwierzęta, takie jak czarne niedźwiedzie, łosie i jelenie.

2) Rzeka Oconaluftee — ta rzeka ma kilka wodospadów, które idealnie nadają się do pływania lub po prostu podziwiania scenerii z daleka. Są również popularne podczas spływów kajakowych i spływów w dół.

3) Wodospady Abramsa – Te wodospady mają niesamowity widok z ich położenia na klifie z jedną wielką kaskadą wody spływającą do basenu poniżej. Wodospady ułatwiają dostrzeżenie na szczycie Mount LeConte

4) Wodospady Laurel Creek — Laurel Creek Falls to wodospad położony w obszarze Laurel Creek Wilderness w Parku Narodowym Mount Rainier. Wodospady znajdują się w dolnej części Laurel Creek, która jest dopływem rzeki Carbon. Wodospad składa się z dwóch głównych kropli, które są serią kaskad schodzących z wysokości około 100 stóp do basenu u podstawy. Wodospady są zasilane przez źródła i topniejący śnieg.