Prywatne ośrodki leczenia uzależnień – cennik

Sesje grupowe i rodzinne – prywatny ośrodek leczenia uzależnień (cennik)

Nikt nie jest w stanie samodzielnie zwalczyć uzależnienia. Należy stworzyć system wsparcia, który pomoże ci przejść z życia uzależnionego od narkotyków do życia bez narkotyków. Oznacza to zaangażowanie innych ludzi, którzy cierpią tak jak ty. Prywatny ośrodek rehabilitacyjny oferuje terapię grupową.

Terapia w grupie

Terapia grupowa to świetny sposób na odbudowanie relacji i zaufania. Pomaga również budować niezależność dla siebie, jednocześnie pozwalając innym ludziom pomagać ci, gdy tego potrzebujesz. Terapia grupowa uczy również, że można żyć i cieszyć się życiem bez potrzeby używania narkotyków lub alkoholu. Pomoże Ci to zwiększyć motywację do dalszego leczenia. Pomaga również poprawić poczucie własnej wartości. Możesz zacząć pamiętać, że jesteś godny miłości i zdrowego życia, nawet jeśli nie jesteś duszą towarzystwa. 

Sesje rodzinne są również istotną częścią otrzymania odpowiedniego leczenia w prywatnym ośrodku. Nikt w rodzinie nie cierpi samotnie. Kiedy jedna osoba jest chora na nałóg, dotyka to cała rodzina. Dzięki terapii rodzinnej zerwane więzi mogą teraz zacząć się leczyć. To sposób dla całej rodziny na rozpoznanie tego, czym naprawdę jest uzależnienie. To także sposób na podzielenie się obawami i oczekiwaniami, z którymi boryka się każdy członek rodziny. Gdy rodzina zaczyna prowadzić otwartą rozmowę, stare rany zaczynają się goić. Zaczynają rosnąć nowe oczekiwania i nadzieja.

Trening umiejętności życiowych

Złych nawyków uczy się, gdy ktoś zmaga się z uzależnieniem. Te złe nawyki są trudne do zerwania i można je łatwo przywrócić po opuszczeniu prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego. Należy nauczyć się nowych umiejętności, aby radzić sobie z rzeczywistością świata zewnętrznego bez powrotu do narkotyków i alkoholu. Trening umiejętności życiowych obejmuje techniki komunikacyjne. Obejmuje to radzenie sobie ze stresem i gniewem. Uczy się również zarządzania czasem i umiejętności organizacyjnych, aby pomóc osobie stworzyć pozytywne techniki radzenia sobie i nowe podstawy stylu życia. 

Trening umiejętności życiowych obejmuje również naukę prawidłowej pielęgnacji ciała. Oznacza to nauczenie się, jak jeść pożywne posiłki, które pomagają leczyć organizm. Oznacza to również włączenie codziennej rutyny fitness do swojego harmonogramu. Pacjentom przypisuje się obowiązki na miejscu, aby pomóc im nauczyć się nowych i zdrowych nawyków, z których mogą korzystać po opuszczeniu placówki, aby kontynuować proces gojenia.