Obsługa informatyczna

Obsługa informatyczna – kluczowe procesy zarządzania usługami IT 

Zarządzanie zgłoszeniami serwisowymi musi być przecież powtarzane, dzięki temu możliwe jest radzenie sobie z różnymi zgłoszeniami, takimi jak dostęp do aplikacji, aktualizacja sprzętu, ulepszenie oprogramowania. Ten przepływ pracy umożliwia automatyzację zadań i kwalifikowanie klientów do ich realizacji.

Zarządzanie zasobami

Zarządzanie wiedzą to możliwość generowania, wykorzystywania, udostępniania i zarządzania wiedzą i danymi danej instytucji. Polega na multidyscyplinarnym podejściu, które pozwala osiągać cele firmy poprzez dobre wykorzystanie wiedzy. Odwiedź stronę: https://www.virtline.com/outsourcing-it/kompleksowa-obsluga-informatyczna/.

Proces ten ma na celu umożliwienie wdrożenia, utrzymywania, rozliczania, aktualizacji i usuwania zasobów firmy we właściwym czasie. Krótko mówiąc, jego zadaniem jest zapewnienie śledzenia i wykorzystania wartościowych przedmiotów przez firmę, zarówno materialnych, jak i niematerialnych.

Zarządzanie zmianą ma na celu przegląd systemu informatycznego, zanim żądana zmiana nastąpi w sieci instytucji, zmniejszając przestoje w działaniu. Innymi słowy, proces ten ma na celu zapewnienie, że te zmiany nie wpłyną na jego działanie. Ponadto zmiany sieciowe mają na celu wyeliminowanie luk w zabezpieczeniach, aktualizację komponentu w celu optymalizacji wydajności lub wymianę przestarzałego lub wadliwego komponentu.

Istnieją trzy rodzaje zmian w systemie informatycznym lub usłudze

  • Zmiany standardowe, które składają się z rutynowych zmian i są zgodne z wcześniej zdefiniowanym procesem oceny ryzyka i wstępnego potwierdzenia;
  • Zwykłe zmiany, które nie mają wcześniej zdefiniowanych procesów i muszą obejmować ocenę ryzyka i zatwierdzony plan wdrożenia przed wprowadzeniem zmian w sieci;
  • Zmiany awaryjne, które są niezbędne w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zakłóceń zagrażających sieci.

Zarządzanie incydentami

Odnosimy się tutaj do procesu, który ma funkcję reagowania na incydenty, takie jak przerwa w świadczeniu usług. Biorąc pod uwagę wszystkie usługi oprogramowania, z których korzystają obecnie firmy, istnieje wiele szans na niepowodzenie. Z tego powodu proces ten jest wykorzystywany do szybkiego rozwiązywania problemów.

W przypadku wystąpienia incydentu zespoły IT potrzebują rozwiązania, które umożliwi im skuteczne reagowanie, tak aby odzyskiwanie przebiegało sprawnie. W tym sensie konieczne jest komunikowanie się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, usuwanie przeszkód w celu rozwiązania incydentu i ulepszanie usługi, aby uniknąć dalszych przestojów w przyszłości.