SketchUp

SketchUp cena – jak z niego korzystać?

Po otwarciu aplikacji wita Cię Twój pierwszy model, Josh. Josh lubi długie spacery po górach, gra w piłkę nożną, kickball, disc golfa i… każdą grę sportową lub podwórkową. Jest tylko zastępcą i możesz się go pozbyć, jeśli chcesz. Lub zostaw go i ciesz się jego towarzystwem. Klienci, kupujący i decydenci ewoluują wraz z technologią. Umożliwienie im zobaczenia, jak Twój projekt wygląda realistycznie, jest bardzo korzystne dla Ciebie i dla nich.

Łatwy w użyciu

Na pasku narzędzi po lewej stronie możesz kliknąć dowolne z tych trzech narzędzi, aby rozpocząć rysowanie własnego modelu. Możesz użyć ołówka do rysowania linii, narzędzia łuku do tworzenia łuków/okręgów, a narzędzia kwadratu do tworzenia kwadratów. Jeśli nie lubisz rysować, zawsze możesz przejść do Galerii 3D i zaimportować istniejący już model. Na prawym pasku narzędzi kliknij przycisk „Obiekty” (trzy bloki), a następnie kliknij przycisk Galerii 3D u góry. Wpisz opis modelu, który chcesz wyszukać, a następnie kliknij obiekt, który chcesz zaimportować.

Jeśli masz już plik modelu na swoim komputerze, możesz przeciągnąć go i upuścić w oknie, aby osiągnąć te same wyniki. W zależności od rozmiaru modelu ładowanie może chwilę potrwać. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to ustawić obiekt i jesteś gotowy do pracy z nim. Chociaż darmowa wersja nie ma niektórych funkcji, nadal możesz wyeksportować dowolny model do formatu PNG lub STL, klikając folder u góry okna, klikając „Eksportuj”, a następnie wybierając preferowany format.

Do czego możesz go użyć?

Jest to oprogramowanie 3D, które pobiera utworzone przez użytkownika modele 3D i umieszcza je w w pełni zrealizowanych środowiskach lub obrazach 3D. Dzięki programom do renderowania 3D graficy i twórcy mediów mogą wstawiać różne obiekty i znaki, importowane z programów do modelowania 3D, do odpowiedniej graficznie osady. Wykorzystuje do różnych celów, takich jak budynki mieszkalne lub biurowe, gry, projektowanie produktów itp.

Programy te mogą również zawierać funkcje, takie jak oświetlenie i teksturowanie, które mogą dodać głębi i realizmu scenom. Jednym z programów używanych przez artystów wizualnych jest Sketchup. Program usprawnia przepływ pracy w różnych branżach, w tym w architekturze, inżynierii, budownictwie, obróbce drewna, projektowaniu wnętrz, filmie i wielu innych. SketchUp został stworzony w 1999 roku przez Last software. Od 2012 roku jest zarządzany przez nawigację Trimble. Oprogramowanie może być wykorzystywane w architekturze, projektowaniu wnętrz, projektowaniu mebli, tworzeniu gier wideo i druku 3D.