SketchUp

Czym jest SketchUp? Cena 

Sketchup (wcześniej Google Sketchup) to łatwe w użyciu oprogramowanie do modelowania 3D, które udostępnia do pobrania obszerną bazę danych tworzonych przez użytkowników modeli. Możesz go używać do szkicowania (lub importowania) modeli, aby pomóc we wszelkiego rodzaju projektach – budowaniu mebli, tworzeniu gier wideo, drukowaniu 3D, projektowaniu wnętrz i wszystkim innym, co tylko przyjdzie ci do głowy.

Co to za aplikacja?

SketchUp to intuicyjna aplikacja do modelowania 3D, która umożliwia tworzenie i edytowanie modeli 2D i 3D za pomocą opatentowanej metody „Push and Pull”. Narzędzie Push and Pull umożliwia projektantom wytłaczanie dowolnej płaskiej powierzchni w kształty 3D. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć obiekt, a następnie zacząć go ciągnąć, aż spodoba ci się to, co widzisz. SketchUp to program używany do szerokiej gamy projektów modelowania 3D, takich jak architektura, projektowanie wnętrz, architektura krajobrazu i projektowanie gier wideo, by wymienić tylko kilka jego zastosowań. Odwiedź: https://www.rivasoft.pl/sketchup-pro-cat-117.

Program zawiera funkcje układu rysunków, renderowanie powierzchni i obsługuje wtyczki innych firm z Extension Warehouse. Aplikacja ma szeroki zakres zastosowań, w tym w świecie architektury, projektowania wnętrz, kształtowania krajobrazu i projektowania gier wideo. Sketchup odniósł również sukces wśród osób, które chcą tworzyć, udostępniać lub pobierać modele 3D do użytku z drukarkami 3D.

Kto stworzył SketchUpa?

Sketchup został stworzony w 1999 roku przez @Last Software. W 2006 roku firma Google przejęła SketchUp po tym, jak @Last Software stworzyło wtyczkę do Google Earth, która zwróciła uwagę giganta technologicznego. W 2012 roku firma Trimble Navigation (obecnie Trimble Inc.) przejęła Sketchup od Google i rozszerzyła aplikację, uruchamiając nową stronę internetową, na której znajdują się wtyczki i rozszerzenia. Teraz, gdy program SketchUp jest już zainstalowany, czas zacząć od przeszukania Galerii 3D, w której można przeglądać i pobierać prawie wszystko, co kiedykolwiek stworzono na tej platformie.

3D Warehouse to baza danych tworzonych przez użytkowników modeli, do której dostęp ma każdy. Po prostu wejdź na ich stronę internetową i zacznij przeszukiwać pozornie niekończący się magazyn modeli. Nie żartowałem, kiedy powiedziałem, że można tu znaleźć prawie wszystko. Mają wszystko, od prostych budynków po całe średniowieczne miasto!