Specjalista SEO Szczecin

Specjalista SEO Szczecin – zwiększenie mikrokonwersji

Właściwe działania SEO prowadzą do tzw. mikrokonwersji. Są to pojedyncze czynności wykonywane przez użytkowników, takie jak dodanie opinii o Twoim produkcie, pozostawienie komentarza czy zapisanie się do newslettera, dzięki którym zbudujesz i poszerzysz bazę klientów.

Elastyczne koszty pozyskiwania nowych klientów

Większość reklam, których celem jest pozyskanie potencjalnych klientów w określonym czasie, generuje znaczne koszty. W przypadku SEO istnieje jednak możliwość dobrania najodpowiedniejszego modelu rozliczeń dla Twojego biznesu. Możesz wybrać stałą, miesięczną opłatę lub zamiast tego zapłacić za określony poziom wyników. Koszt pozyskania klienta można łatwo dostosować w zależności od potrzeb Twojej firmy.

  • opłata miesięczna – to stała kwota pieniędzy, którą musisz wpłacać do agencji co miesiąc. Efekty pracy agencji nie wpłyną na wysokość kwoty – tylko wtedy, gdy zdecydujesz się zwiększyć budżet, aby agencja zapewniła Ci szerszą obsługę.
  • płatność za efekt – najczęściej za osiągnięcie określonej pozycji na dane słowo kluczowe, dostanie się na pierwszą stronę w wyszukiwarce lub osiągnięcie wyznaczonego celu.

Również w przypadku niektórych agencji SEO można postawić na system będący hybrydą dwóch wspomnianych metod. Jest to w zasadzie system stałej opłaty i dodatków za określone efekty. Koszt pozyskania klienta może być stale zwiększany lub zmniejszany w zależności od potrzeb firmy.

Kierowanie geograficzne

Kolejną wielką zaletą SEO jest kierowanie geograficzne. To świetny sposób na dotarcie do lokalnych odbiorców, jeśli Twoja firma jest tym zainteresowana. Lokalny proces SEO pozwala na dotarcie do określonej grupy osób w wybranej lokalizacji, co może mieć znaczenie dla mniejszych firm i pozwolić im się wyróżnić nawet jeśli mają znacznie większych konkurentów. Mówiąc o lokalnym rynku…

Zwiększenie sprzedaży bezpośredniej w ramach lokalnego biznesu

SEO umożliwia również zwiększenie sprzedaży w lokalnym biznesie. Jak to? Ponieważ coraz więcej osób korzysta z wyszukiwarek, aby znaleźć sklepy lub restauracje w pobliżu. Informacje, z którymi stykają się w Internecie, przekładają się bezpośrednio na ich decyzje zakupowe offline. Najpierw jednak musisz dać się znaleźć swojej firmie.

Jak więc wykorzystać SEO przy promocji lokalnego biznesu? Zoptymalizuj swój profil Google Moja Firma, zadbaj o stronę dostosowaną do urządzeń mobilnych, uzyskaj linki lokalnie lub zoptymalizuj pod konkretną lokalizację.