Wykorzystanie e-toll w firmach

 

E-toll to system elektronicznego pobierania opłat drogowych, który ma zastąpić obecny system pobierania opłat drogowych w Polsce. System e-toll ma na celu usprawnienie płatności za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi w Polsce oraz zmniejszenie kosztów ich utrzymania.

Rejestra w systemie e-toll

System e-toll ma zostać uruchomiony w pierwszej połowie 2016 roku. Rejestracja w systemie e-toll jest obowiązkowa dla wszystkich kierowców, którzy chcą korzystać z autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Kierowcy mają czas do 30 kwietnia 2016 roku, aby zarejestrować się w systemie. Rejestracja w systemie e-toll możliwa jest online na stronie internetowej systemu lub w punktach sprzedaży na autostradach i drogach ekspresowych. Aby zarejestrować się w systemie, kierowca musi podać swoje dane osobowe, numer rejestracyjny pojazdu oraz numer karty płatniczej. Po zarejestrowaniu się w systemie kierowca otrzyma urządzenie do pobierania opłat drogowych, które musi zamontować w swoim pojeździe.

Elektroniczny system płatności e-toll

E-toll to elektroniczny system pobierania opłat drogowych, który pozwala na bezgotówkowe płacenie za korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. System funkcjonuje na podstawie naklejki umieszczonej na szybie pojazdu oraz karty płatniczej właściciela. Płatności można dokonywać online, przez telefon lub za pomocą specjalnego urządzenia nazywanego „bramek”. Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje nowy sposób pobierania opłat drogowych na autostradach i drogach ekspresowych w Polsce. Wprowadzenie nowego systemu oznacza, że wszyscy kierowcy, którzy korzystają z tych dróg, muszą posiadać kartę płatniczą lub naklejkę e-toll TruckOnline. Bez tego nie będą mogli dokonywać płatności za korzystanie z dróg. Nowy system pobierania opłat drogowych oznacza także wprowadzenie nowych stawek opłat.

Płatność za kilometry z e-toll

Opłaty będą pobierane za każdy przejechany kilometr drogi. Kierowcy będą mogli wybrać jeden z trzech sposobów płatności: online, przez telefon lub za pomocą bramek. Płacenie online jest najwygodniejszym sposobem płatności za korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Płatności można dokonywać za pomocą karty płatniczej lub telefonu komórkowego. Kierowcy, którzy wybiorą ten sposób płatności, będą musieli pobrać i zainstalować na swoim telefonie komórkowym aplikację e-toll. Aplikacja jest dostępna na wszystkich platformach, takich jak Android, iOS i Windows Phone. Płacenie przez telefon jest drugim sposobem płatności za korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Płatności można dokonywać za pomocą karty płatniczej lub telefonu komórkowego. Aby dokonać płatności, należy wybrać numer telefonu obsługi e-toll i podać numer rejestracyjny pojazdu oraz kwotę, jaką chce się zapłacić.